Nasıl Arama Yaparım

Üsteki arama çubuğunu kullanarak arama yapabilirsiniz. Aramanızı ister bir tane anahtar kelime ister birden fazla anahtar kelime ya da “açık erişim”, Açık AND Erişim şeklinde yapabilirsiniz. Ayrıca her kategoride tablonun hemen üstünde arama kutusu mevcuttur. Aramanızı “veritabanı adı, veritabanı hakkında bilgi ve veritabanı türü” gibi başlıklarda  yapabilirsiniz. Eğer tüm veritabanlarından arama yapmak isterseniz tüm veritabanları olan sayfamızı ziyaret ediniz. Hızlı erişim için tıklayınız.

Açık Erişim

Bilimsel literatürün İnternet aracılığıyla finansal, yasal ve teknik bariyerler olmaksızın, erişilebilir, okunabilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir, yazdırılabilir, taranabilir, dizinlenebilir, tam metne bağlantı verilebilir, yazılıma veri olarak aktarılabilir ve her türlü yasal amaç için kullanılabilir biçimde kamuya ücretsiz olan uygulamalardır.

Kategoriler

İstatistikler

0 +
VERİTABANI
0
KATEGORİ
0
ÜNİVERSİTE AÇIK ERİŞİM
Sistemin Hedefi

Geleceğin cahili okuma yazma bilmeyen değil de, bilgiye nasıl erişileceğini bilmeyendir.” sözünü prensip edip yaptığımız Türkiye Açık Erişim Veritabanı (TAEV) sisteminin hedefi, Türkiye’de var olan tüm açık erişim veritabanlarını, ilgili kategoriler altında indekslemek ve bu sayede araştırmacılara kolaylık sağlamaktır.