Hattusa Kitap Paylaşım Ağı

Hattusa Kitap Paylaşım Ağı

Hattusa Hakkında

Hattusa..org

hattusa.org üç binden fazla kaliteli, Türkçe içerikli, ücretsiz e-kitaba erişebileceğiniz bir e-kitap arşividir

İnternet üstünden başlatılan bir kitap paylaşım ağını kaynak olarak kullanır, birçok kişinin derleyip bir araya getirdiği bu kitapların kullanıcılar tarafından rahatlıkla erişilebilir olmasını amaçlar. Tüm Meritokratlar saygıyla anılır

Hattusa’da toplam 1741 yazardan 3394 kitap bulunmaktadır.

128636 üyemiz toplam 775396 indirme yapmıştır.

https://hattusa.live/ üç binden fazla e-kitaba erişebileceğiniz bir dizindir. Tümü kaliteli ve Türkçe içerikli e-kitapları tamamen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

E-Kitapları Nasıl Okurum

E-Kitap Okumak için Cihaz Tercihi

E-Kitap okumak için önerilen yöntem tabii ki Kindle, Kobo vb. bir e-kitap okuyucu cihazıdır. Bu cihazlar kitap okumak için tasarlanır ve üretilir.

Eğer bir Kindle sahibiyseniz, Hattusa-Kindle bağlantınızı kurarak Hattusa’daki e-kitapları tek tıkla Kindle cihazınıza gönderebilirsiniz.

Ayrıca Kindle ve diğer tüm e-okuyucu cihazlar için; ePub dosyalarını Calibre ile e-kitap okuyucularınza aktarabilirsiniz.

Yine de e-kitap okumak için bu cihazlar şart değildir. Akıllı telefonlarınız, tabletleriniz ve hatta bilgisayarlarınızdan da rahatlıkla e-kitap okuyabilirsiniz.

iPhone, iPad (iOS) E-Kitap Okuma Programı

iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlarda yani iPhone ve iPad cihazlarınızda dahili gelen iBooks programı ile e-kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

Hattusa.org’dan indirdiğiniz e-kitaplar doğrudan iBooks ile açılabilir ve okunabilir.

iBooks – App Store’dan İndirin

Android E-Kitap Okuma Programı

Android işletim sistemi ile çalışan bazı cihazlarda Google Play Kitaplar uygulaması dahili olarak gelebiliyor ve bazı kullanıcılar e-kitap okumak için bu uygulamayı tercih ediyor.

Hattusa.org kullanıcılarının deneyimlerinden ve geribildirimlerinden yola çıkarak bizim önerdiğimiz Android e-kitap okuma uygulaması ise Aldiko

Aldiko uygulamasını Android cihazınıza kurarak Hattusa.org’dan indirdiğiniz ePub e-kitapları rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Aldiko – Google Play’den İndirin

Bilgisayarda E-Kitap Okuma Programı

mac OS işletim sistemli Apple bilgisayarlarda dahili olarak iBooks uygulaması gelmektedir. ePub dosyalarınızı doğrudan bu programla açıp okuyabilirsiniz.

Windows, macOS ve Linux işletim sistemli tüm bilgisayarlarda e-kitap okumak, düzenlemek, yönetmek, başka formatlara dönüştürmek (PDF, mobi vb) gibi tüm işlemler için Calibre uygulamasını kullanabilirsiniz.Calibre E-Kitap Uygulamasını İndirin

E-Okuyucularda e-kitap okumak

Kindle, Kobo vb e-kitap okuyucularınızda e-kitapları okumak çok rahat ve kolaydır. Bu cihazlar tam olarak bunun için tasarlanır ve üretilir.

Kindle Bağlantısı

Kindle cihazınızı Hattusa hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bu sayede Hattusa’daki e-kitapları tek tık ile Kindle cihazınıza gönderebilirsiniz.Kindle bağlantınızı yapmak için tıklayın.

Diğer e-okuyucular

Calibre uygulamasını bilgisayarınıza kurup e-kitaplarınızı kolaylıkla yönetebilir, e-kitap okuyucu cihazınıza transfer edebilirsiniz.Calibre E-Kitap Uygulamasını İndirin

Diğer Veritabanları İçin Tıklayın

Bir Yorum Yapın