Mutlaka Okumanız Gereken En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

avatar

Kaan Kocoğlu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En iyi kişisel gelişim kitapları kendinizi tanımanıza ve kendinizle barışmanıza yardımcı olur. Kişisel başarıyı yakalamanız için size ipuçları gösterir ve sosyal ya da profesyonel olarak hayatınıza yön verir. 

Kişisel gelişiminizde size yardımcı olmak amacıyla yazılan bu kitaplar en çok okunan kitap türleri arasında. Bazen hayatımızda belli konularda zorluklar yaşayabiliyoruz ve bu kitaplar öyle dönemlerde bize çok yardımcı olabiliyor. 

Bu yazımızda gelişiminize katkı sağlayacak ve başarıya odaklanmanızda yardımcı olacak kitapları bulabilirsiniz. 

 • The Secret  

Rhonda Byrne’nin yazdığı bu kitap oldukça ses getirdi ve uzun süre çok satanlar listesine girdi. Hayatın sırlarının paylaşıldığı bu kitap kuantum fiziğine oldukça yer veriyor. En iyi kişisel gelişim kitapları arasındaki bu kitap çekim yasası sayesinde hayatınızdaki çoğu şeyi değiştirebileceğinizi anlatır. 

Kitap evrene yaydığımız enerjinin geri dönüşü olduğunu, Edison, Beethoven, Picasso, Goethe, Eflatun gibi tarihe geçen isimlerin evrenin sırrını bildiğini, düşünce frekanslarıyla enerjiyi kontrol ettiklerini söylüyor. 

Şükretmeyi kitapta oldukça geçiren Rhonda şükretmeden ve elindekilerin kıymetini bilmeden dileklerin gerçekleşmeyeceğini söylüyor. 

 • İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? 

Türk tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı’nın yazmış olduğu bu kitap kendini inşa etmenin yollarını anlatıyor.  

Bu kitapta insanın kendine bir hedef bulması o hedef doğrultusunda yılmadan çalışması gerektiğinden bahseder İlber Ortaylı. Hedef bulmak, hedefe yol açmak ve aynı yoldan geri dönmemenin hayattaki asıl gayemiz olduğunu, pes etmemeyi öğretiyor. Bu kitabı herkesin okuması gerektiğini düşünüyoruz.

 • Zihin Tuzakları

Serhat Yabancı’nın kaleme aldığı en iyi kişisel gelişim kitapları arasındaki bu kitap zihnimizin bize koyduğu engelleri aşmamızda yardımcı oluyor. Diğer adı Kendine Yardım Kitabı olan bu kitap psikolojik güçlenmeyi sağlıyor. 

Değersizlik, sevilmeme korkusu, yalnız kalma endişesi, yetersizlik gibi olumsuz hislerle başa çıkmak için oldukça etkili. Özgüveni geliştirme, gerçek mutluluğu yakalama, kendin olabilme konularını zihninizi özgür bırakma yöntemleriyle öğretiyor.

 • Hayır Diyebilme Sanatı

Kimimiz hayır demekte güçlük çekeriz ve istemeden de olsa kendimizi zor durumlara sokabiliriz. Karakter güçlendirme ve kendine saygı konularını ele alan bu kitap kendiniz için hayır diyebilmenin önemini anlatıyor. Bu kitaba göre gerçek özgürlük için kendine ait sınırlar oluşturman gerekiyor. 

En iyi kişisel gelişim kitaplarını yayınlayan Müthiş Psikoloji kitap serisinden bir kitap olan Hayır Diyebilme Sanatı özgürlüğü düşündürüyor. Özgürlüğün istediğin her şeyi sınırsız bir şekilde yapmak olmadığını, net sınırların yaratılması olduğunu gösteriyor. 

 • Bilinçaltının Gücü

Bilinçaltına hangi düşünce tohumunu ekerseniz hayatta biçeceginiz şey de o olur. Joseph Murphy’nin kaleme aldığı Bilinçaltının Gücü’nde bilinçaltınızı değiştirirseniz kaderinizi değiştirirsiniz öğretisi yatıyor. 

Bilinçaltı sadece rüyaları değil hayatımızı da kontrol ediyor. Adım atmaktan korkulan, tüm çabalara rağmen başarı elde edilemeyen her şey için bilinçaltını değiştirmek yeterli. 

Gelişim kitaplarını daha pozitif olmak ve başarıya yaklaşmak için herkesin okuması gerekiyor. Bu yazıda kişisel gelişiminize katkıda bulunabileceğini düşündüğümüz en iyi kişisel gelişim kitaplarını listeledik. Bunun gibi pek çok içerik için takipte kalabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.