Sanat kolektifi Slavs and Tatars’dan Ücretsiz Sanat Kitapları

avatar

İsmail Can Karademir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Slavs and Tatars’dan Ücretsiz Sanat Kitapları

Berlin merkezli sanat kolektifi Slavs and Tatars, 2006’dan bu yana Almanya’da eski Berlin Duvarı’nın doğusu ile Çin Seddi’nin batısı arasında kalan Avrasya coğrafyasına dair çalışmalar yürütüyor. Kolektif bünyesinde yayınlanan tüm kitaplar PDF formatında ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Birbirinden ilginç bol görselli kitaplara erişmek için tıklayın.

Örnek Ders: Harf Çevirisi

https://www.slavsandtatars.com/lectures/the-tranny-tease

Fonetik, anlambilimsel ve teolojik kayma merceğinden, Transliterative Tease , kimlik politikaları, sömürgecilik ve inanç gibi kavramlara eşit bir direnç ve araştırma stratejisi olarak transliterasyon potansiyelini – senaryoların dönüştürülmesini – araştırıyor.

 Ders performansı eski Sovyetler Birliği’nin Türk dillerinin yanı sıra Anadolu ve Doğu ve Doğu Türkistan / Uyguristan gibi Türk alanının doğu ve batı sınırlarına odaklanmaktadır. 

Lenin, doğu devriminin SSCB’nin tüm Müslüman öznelerinin alfabelerinin Latinizasyonu ile başladığına inanıyordu. 

Alfabeler yürüyüşü her zaman imparatorluklara eşlik etti – İslam’ın yükselişiyle Arapça, Roma Katolikliği ile Latince ve Ortodoks Kilisesi ile Kiril ve daha sonra komünizm.

 Bu ders performansı, halkları ya da ulusları özgürleştirmeye değil, seslerimizi dillerimize yaymaya çalışır.

Örnek Ders: Ters Sevinç

Ters Sevinç , Hossein’nin yıllık Shi’a anısına Muharrem’e, tarih ve adaletin radikal olarak yeniden değerlendirilmesi için sürekli bir protesto hareketi olarak bakar. 13 yüzyıl önce sona eren olaylara kendini, eti ve inancını sokmak; geleneksel zaman anlayışlarının çöküşü; kadın ve erkek rollerinin tersine çevrilmesi; ve yas yoluyla sevinç: Muharrem, bölgesel rekabetlerin ötesinde ve muhtemelen inancın ötesinde, dünyadaki kimlik, mistisizm, protesto ve direniş kavramlarını etkilemek için neredeyse kozmik bir önem kazandı.

Slavs and Tatars’dan Ücretsiz Sanat Kitapları yazısı ile beraber https://www.ekaynaklar.com/koronavirus-nedeniyle-ucretsiz-icerikler-ve-medya-platformlari/ adresindeki yazılarımızı görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.