Scopus Atıf Veritabanı Hakkında

avatar

İsmail Can Karademir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Scopus Atıf Veritabanı Hakkında

Bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale özü ve atıf veri tabanıdır. Sanat ve beşeri bilimlerin yanı sıra fen bilimleri, teknoloji, tıp ve sosyal bilimler alanında bütün dünyadan 5,000’in üzerindeki yayıncının 21.000 üzerindeki dergisini ve konferans yayınını ve 5000’in üzerindeki kitabını kapsar.

Scopus %70’i 1996’dan beri yayınlanmış özetler ve oldukça geniş kaliteli web sayfaları ve patent bilgisi olmak üzere 56 milyon kayıt içerir. Scopus veritabanındaki bilgiler her gün güncellenmektedir. Scopus ULAKBİM EKUAL kapsamında Türkiye’deki tüm üniversitelere sunulmaktadır. www.scopus.com adresinden ya da kütüphanenizin web sayfasındaki veritabanları bölmesinden veritabanına erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.elsevier.com/tr-tr/solutions/scopus Web Adresinden Scopus Atıf Veritabanı Hakkında

Bilimsel araştırma dünyası her zamankinden daha zorlu

Fon bilgilerini keşfetmek, kariyerinizi geliştirmek, stratejik kararlar vermek, yatırımınızın getirisini kanıtlamak veya zamanınızı etkin kullanmak, yeni ortaya çıkan trendlere hızlı bir şekilde erişip anlamayı sağlamak, ortak çalışanlar bulmak ve rekabetçi içgörüleri keşfetmek çok önemlidir.

Scopus, araştırmayı hızlı bir şekilde sergilemek ve kullanmak için size platform ve analitik araçlar sunar.

Daha iyi karar almayı güçlendirin

Scopus, bağımsız konu uzmanları tarafından küratörlüğünde, kaynaklardan bağımsız bir özet ve atıf veritabanıdır. Araştırmacılar, kütüphaneciler, kurumsal araştırma yöneticileri ve fon sağlayıcıların ellerine güçlü keşif ve analiz araçları yerleştirir.

Scopus, hassas alıntı sonuçları üretir ve araştırmacı ve kurum profillerini otomatik olarak güncelleyerek insanlar, yayınlanan fikirler ve kuruluşlar arasında daha zengin bağlantılar oluşturur.

Bilimsel kaydın bütünlüğünü korumanın yanı sıra, Scopus kurumsal araştırma performansını, sıralamasını ve itibarını artırmaya yardımcı olur.

Web of Science hakkında yazımızı okumak isterseniz https://www.ekaynaklar.com/web-of-science-atif-veritabani-cite-database/ adresine tıklayınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.