Türkiye Yazma Eserler E Kitap Portalı Ücretsiz İndir Oku

avatar

Bilgi Uzmanı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye Yazma Eserler E Kitap Portalı Ücretsiz İndir Oku

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığıe-Kitap Portali

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı

Yazma eserler e kitap portalında toplam 107 kitap bulunmaktadır.

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, 28 Aralık 2010 tarihinde kabul edilen 6093 sayılı “Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun” ile kurulmuştur. 

Yazma Eser Nedir

Yazı ve kitap kadim zihinsel inşânın dinamikleri” ifadesiyle Batı’da ve Doğu’da her nerede olursa olsun medeniyet mirasında yazma eserlerin matbaa öncesi elle, insan unsurunun aktif olarak üretip çoğalttığı; “insan zihninin ürettiği her türlü bilgi, birikimsel bilgiyi, ihtiva eden eserlere yazma eser denir.

2016 Yayın Kataloğu

Türkiye Yazma Eser Kurumu Başkanlığı Yayınları 2016 yılı kataloğu yayınlandı. Her bir eser hakkında tanıtıcı bilgilerin yer aldığı yayın kataloğu, son çıkan eserleri barındırmasının yanında yakında çıkacak yeni çalışmalar hakkında da bilgiler vermektedir.

2016 yayın dönemi boyunca hazırlanan yeni çalışmaların kataloğa eklenmesiyle her bir seriden bazı eserler özellikle dikkatleri çekmektedir. Dinî İlimler Serisi’nden Keşşâf Tefsiri, Tarih ve Toplum Bilimleri Serisi’nden Tercüme-i Mukaddime-i İbn Haldûn, Tıpkıbasım Serisi’nden Şeyh Hamdullah Hattı Mushaf-ı Şerîf başta olmak üzere, Bilim ve Felsefe Serisi’nden Tuhfetü’l-Memlûk, Edebiyat ve Sanat Serisi’nden Yavuz Dîvânı yayın kataloğundaki yerlerini almışlardır.

Yayın Kataloğu İçin Tıklayın

E – Kitap Portalı

Bu veritabanında toplam 107 kitabı online okuyabilir ya da PDF olarak indirebilirsiniz.

 

Kaynaklar

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.