Ücretsiz E-Kitap: E-Devlet Üzerinden Nasıl Elektronik Kitap İndirilir?

Ücretsiz E-Kitap: E-Devlet Üzerinden Nasıl Elektronik Kitap İndirilir?

Ücretsiz E-Kitap: E-Devlet üzerinden nasıl elektronik kitap indirilir?

Elektronik kitaplar (e-kitap) son dönemin en gözde okuma alışkanlıklarından birini oluşturuyor. Herkes için keyifli ve rahat bir kullanım sağlayan bu ürünler ve hizmetler için tek yapmanız gereken şey sadece aracına ulaşmanız olacak. Kitap okumak için söz konusu araçlara hızlıca ulaşabilir ve kendinize dair bir seçeneği de kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bu seçeneklerden birisini de binlere esere ulaşmanızı sağlayan E-Devlet sunuyor. Halk Kütüphanelerinin arşivini elektronik olarak sunan resmi hizmet sayesinde, okurlar binlerce esere ücretsiz şekilde elektronik olarak olaşabiliyorlar. Halk kütüphanelerine üye olan her birey, E-Devlet üzerinden kolaylıkla kitap indirebiliyor.

E Devlet tarafından sunulan ücretsiz e-kitap hizmetinde 60 sayfaya kadar çıktı alma imkanı ve 60 güne kadar ödünç alma imkanı bulunuyor. Yani dijital bir zamanlama veriliyor ve bu süre içerisinde kitap için erişim kapanıyor. Sonrasında yine kendi erişiminizi oluşturabilir ve tekrar bir 60 günlük süre daha alabiliyorsunuz.

Ülkemizin 81 ilindeki halk kütüphanelerinin tamamına üye olan herkes bu kütüphaneden yararlanabiliyor. Ayrıca bunun dışında da 19 farklı ilçenin de kütüphanesine üye olan bireyler erişebiliyor bu hizmete. Siz de bir halk kütüphanesi üyesi iseniz kolaylıkla e-kitap indirebilir ve okuyabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden ücretsiz e-kitap nasıl indirebilirim?

  • Buraya tıklayarak E-Devlet giriş yapın,
  • Ardından buraya tıklayarak Kültür ve Turizm Bakanlığı sayfasına ulaşıyoruz.
  • Bu bölümden Milli Kütüphane üyeliği için başvuruda bulunabilir ve ardından detaylı tarama yapabilirsiniz.
  • Başvurunuzun ardından (ya da mevcut Milil Kütüphane üyeliğiniz var ise) yine aynı menü üzerinden kitap taraması yapabilir ve 17 binden fazla kitaba Epup ve PDF formatı ile ulaşabilirsiniz.
  • Ardından gerekli dosyaları indirerek okumaya hemen başlayabilirsiniz.

Eğer bir E-Devlet üyeliğiniz var ise hemen giriş yaparak arama kısmına e-kitap yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra site sizi söz konusu halk kütüphaneleri sayfasına yönlendiriyor ve zaten giriş yapmış olduğunuz için kütüphane üyeliklerine dair bir sayfaya ulaşmış oluyorsunuz.

Ücretsiz E-Kitap: E-Devlet üzerinden nasıl elektronik kitap indirilir? yazısı Kaynak

Önerilen Diğer Web Adresleri

Diğer yazılarımıza https://www.ekaynaklar.com/category/dijital-kutuphaneler/ adresinden ulaşabilirsiniz.

https://www.ekaynaklar.com/75-000-e-kitaba-30-haziran-2020-tarihine-kadar-ucretsiz-erisin/

 

Bir Yorum Yapın