COVID-19 Sonrası Türkiye’de Üniversite Kütüphaneleri Açılış Rehberi

avatar

İsmail Can Karademir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

COVID-19 Sonrası Türkiye’de Üniversite Kütüphaneleri Açılış Rehberi

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde artık yavaş yavaş normale dönmeye başladığımız bir sürece girdik.

Bu günlerde ANKOS Derneği ve Bilkent Üniversitesi işbirliği ile Covid-19 sonrası kütüphanelerin yeniden açılışı için bir rehber çalışması tamamlanmıştır.

COVID-19 Pandemi Sonrası Üniversite Kütüphanelerinin Yeniden Hizmete Açılması Rehberi’nin hazırlanmasında değerli destekleri ve işbirliği için İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Direktörü Sayın Dr. Ebru KAYA’nın nezdinde kütüphane personeline emekleri için teşekkür ederiz.


Devletimiz tarafından alınan önlemlerin yanında, bundan sonra kütüphanelerde alınacak tedbirlerin dikkatlice takip edilip, eksiksiz yerine getirilmesi salgının ülkemizde yayılmasının önlenmesi bakımından büyük önem arz etmektedir.

Kullanıcılarımızın ve kütüphane personelimizin sağlığı ve esenliği için rehberde belirtilen hususların bir an önce hayata geçirilmesi ve uygulanması, tüm paydaşlarınıza duyurulması hususunda göstermiş olduğunuz hassasiyet ve paylaşımlara teşekkür ederiz.

Bu rehber sadece üniversite kütüphanelerine yönelik bir rehber değil, tüm kütüphane türlerine göre uygulanabilir bir içerikte hazırlanmıştır. Bu sebeple ilgili rehberi tüm paydaşlarımızın yayınlamasını ve kullanmasını öneririz.

Ayrıca rehbere eklenmesini istediğiniz öneriler ve/veya değişiklikler olursa ANKOS Halkla İlişkiler’in e-postasına [email protected] iletmenizi rica ederiz.
Bu pandemi süreci mesleki işbirliğinin, paylaşımının, proje geliştirmenin ve iletişimde kalmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. 

Rehbere ulaşmak için: https://ankos.org.tr/…/koronoavirus-covid-19-ucretsiz-icer…/
Bilgilendirme Materyali: Bu posterlere kurumunuzun logosunu ekleyerek kütüphanelerinizde kullanabilirsiniz.
COVID-19 Sonrası Kütüphane Kullanımı Poster Görüntüleme formatı jpeg;
İngilizce; https://drive.google.com/open…
Türkçe; https://drive.google.com/open…
COVID-19 Sonrası Kütüphane Kullanımı Poster Baskı formatı eps;
İngilizce; https://drive.google.com/open…
Türkçe; https://drive.google.com/open…

COVID-19 Sonrası Türkiye’de Üniversite Kütüphaneleri Açılış Rehberi yazısı ile beraber https://www.ekaynaklar.com/sayisal-kitap-kafekultur-yayincilik-isbirligi-ile-170-e-kitaba-ucretsiz-ulasin/ adresindeki yazımıza da göz atabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.