RAR dosyası ne demek?

avatar

Bilgi Uzmanı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

RAR dosyası ne demek?

RAR, (İngilizce: Roshal Archive kelimesinden) bir dosya sıkıştırma ve arşivleme formatıdır. Eugene Roshal tarafından oluşturulmuştur. Oluşturucusunun soyadını almıştır. RAR uzantılı dosyalar .rar şeklinde gözükür.

Daha fazla oku

PNG uzantılı dosya ne demek?

PNG dosya uzantısına sahip durumda olan bir dosya bir Taşınabilir Ağ Grafikleri dosyasıdır. PNG formatı kayıpsız sıkıştırmayı kullanmakta olup genelde GIF görüntü formatının yerine geçtiği kabul edilmektedir. Fakat, PNG dosyası, GIF’den farklı olarak, animasyonları desteklememektedir. Bunu göz önünde bulundurarak, word dosyası docx nasıl yapılır? DOC’i DOCX’ye dönüştürme yöntemi

 1. doc dosya(lar)ı yükleyin. Dosyaları bilgisayar, Google Drive, Dropbox, URL’den veya sayfa üzerinden sürükleyerek seçin.
 2. docx yi seçin. docx ya da sonuç olarak ihtiyacınız olan diğer formatlardan birini seçin (200’den fazla format desteklenir)
 3. docx’nizi indirin.

Öyleyse, txt doc docx nedir?

DOCX dosya uzantısı 2007 ve 2010 kendi sürümünde Microsoft Corporation tarafından geliştirilen Microsoft Word ile ilgilidir Bu yeni belge biçimi de dosya uzantıları olarak aynı amaca sahip . doc ve . docm sırasıyla. Açık kullanan XML biçimlendirme ve kullanır ZIP birden çok belge için sıkıştırma dosyaları. DOTX ve DOCX nedir? DOCX dosyaları yalnızca Microsoft Word sürüm 2007 ve 2010 dotx üzerinden erişilebilir Word diğer sürümü ile bu şablon dosyasının sürümü, Microsoft Word 2007’yi Kullanım atanan varsayılan dosya kaydederek mümkündür edilir Bir orijinal . DOT dosyası. Şablon dosyaları zaman koruyucular vardır.

Öyleyse, txt dosya uzantısı nedir?

TXT dosyaları metin belgelerini hazırlamak ve açmak için kullanılmakta olan dosyalardır. TXT uzantılı dosyaların açılması için ise genellikle not defteri veya Microsoft Office programlarının kullanılması tercih edilmektedir. Yazı dosyalarının açılması için Microsoft Word programı kullanılabilmektedir. JPG dosya uzantısı nedir? Joint Photographic Expert Group olarak bilinen JPEG, standartlaştırılmış bir sayısal kodlama olarak ifade edilebilir. Daha doğrusu buna görüntü kodlaması demek mümkün. Türkçe hali ile kayıtlı bir resim dosyasını sıkıştırma uzantısı olarak da ifade etmek mümkün.

PDF dosya uzantısı nedir?

PDF (Portable Document Format; Taşınabilir Belge Biçimi), platformlar arası taşınabilir ve yazdırılabilir belgeler oluşturmak amacıyla üretilmiş sayısal bir dosya biçimidir. Sonuç olarak, pdf dosyası neden word olarak açılıyor? Word’ün . pdf dosyalarınız için varsayılan program olarak ayarlanmış olması mümkündür, bu nedenle pdf dosyaları hala bunu tanımaya devam etmektedir. Bunu değiştirmek için herhangi bir PDF dosyasına sağ tıklayın ve ardından Ile Aç’ı seçin.

Sonra, pdf nasıl word’e çevirme programı?

PDF’yi Microsoft Word belgesine dönüştürmek için aşağıdaki kolay adımları izleyin: Yukarıdaki Dosya seç düğmesini tıklatın veya bir PDF’yi sürükleyerek, bırakma bölgesine bırakın. DOCX dosya formatına dönüştürmek istediğiniz PDF’yi seçin. Acrobat’ın dosyayı otomatik olarak PDF’den Word’e dönüştürmesini izleyin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.