Run time error hatası nedir?

avatar

Bilgi Uzmanı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Run time error hatası nedir?

Run time error, Türkçe çalışma zamanı hatası, anlamına gelir, bir programın düzgün çalışmasını engelleyen bir yazılım veya donanım sorunudur. Bilgisayar programcıları, program yazarken hata ayıklama modülleri kullanırlar ve olası bir hata durumunda izlenecek yol’u kodlarlar.

Daha fazla oku

Ayrıca, 400 error ne demek?

400 Bad Request, Web sunucusunun istenen işlemi tamamlayamadığı durumlarda ortaya çıkan 400 kod numaralı HTTP durumu kodudur. Bu hatayla karşılaştığınızda uzaktaki sunucu istediğiniz işlemi gerçekleştiremeyebilir veya sunucu isteğinizi tam olarak anlayamayabilir. Bununla ilgili olarak, error neden verir? Kimi zaman kullanıcının kabusu haline gelebilen error sorunu, esasen ya yazılımsal bir problemden ya da kullanmak istediğiniz programın uygulamak istediğiniz işleme uygun olmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle error hatası düzeltme işlemlerinden önce hataya sebep olan sorunu tespit etmeniz önem taşıyor.

Instagram giriş hatası veriyor ne yapmalıyım?

Bunun için yapmanız gereken ilk önce Instagram önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru hatırladığınızdan emin olun. Kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar deneyerek giriş yapmaya çalışın. Eğer Instagram’a giriş hatası alıyorsanız bunun için “Şifremi Unuttum” seçeneğini seçebilirsiniz. Instagram hata veriyor nasıl düzeltebilirim? instagram.com adresine girerek, hesabınıza giriş yapın. Ayarlar kısmından hesabınızı dondurun. 4-5 saat sonrasında hesabınıza Mobil Uygulama (Instagram) üzerinden giriş yaparak aktif edin. Sorun büyük olasılıkla çözülmüş olacaktır.

Instagram neden birkaç dakika bekle hatası?

Bu hatanın neden oluştuğuna dair yaygın bir fikir, çok hızlı bir şekilde oturum açıp, oturumu kapatmanızdır. Ayrıca, oturum açmak için üçüncü taraf bir uygulama kullandığınız için de olabilir. Program şu anda botları ve mekanizasyonu yenmek için çalıştığı için Instagram’ın IP adresinizi engelleme olasılığı da vardır . Sonuç olarak, server hatası neden olur? Yazılım kodlama hatalarından kaynaklı olabilir. htaccess dosyası bozukluğu ya da sunucunun PHP belleği limitinin geçmesi kaynaklı olabilir. WordPress’in kök dizininden kaynaklanmış olabilir (ziyaretçilerin alan adına ulaştığında yüklenen uygulama). Server’da, Google sunucularından yanıt alınamaması kaynaklı olabilir.21 Şub 2017

Gmail hesabım sunucu hatası nasıl düzeltilir?

Sunucu ayarlarınızı kontrol edin:

 1. Gmail uygulamasını açın.
 2. Sol üstte Menü’ye. dokunun.
 3. Ayarlar’a dokunun.
 4. Sorun yaşadığınız hesaba dokunun.
 5. “Sunucu Ayarları” bölümünde, POP veya IMAP için “Gelen ayarları” ve “Giden ayarları”ndaki bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol edin.

Server Error neden olur? 500 Internal Server Error Hatası, genellikle sitenizin . htaccess dosyasının yanlış yapılandırılması veya web sitenizdeki aşırı yoğunluk sonucunda sunucunun yanıt verememesine neden olan bir hatadır. Bu hata http 500 durum kodu döndürür.

Google 500 hatası nasıl düzeltilir?

500 Sunucu Hatasını Nasıl Düzeltirim?

 1. Sitenizi yedekleyin.
 2. Yeni bir .
 3. PHP bellek limitinizi arttırın.
 4. Sorunlu eklentiyi bulun.
 5. Sunucu hataları web sitenizin ulaşılmaz olmasına, trafiğinin düşmesine, hatta eğer satış yapıyorsanız kazançlarınızda düşüş yaşanmasına neden olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.