Keşfedilmesi Gereken Siteler

avatar

Bilgi Uzmanı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Keşfedilmesi Gereken Siteler : Koronovirüs sebebiyle evde sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz ve keşfedilmesi gerektiğini düşündüğüm bir kaç sevdiğim siteyi sizlerle paylaşmak istedim. Bunlar arasında favorim olan weavesik.com özellikle tavsiye ederim. Bu tip sitelerin devamı gelsin istiyorsanız yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. İyi eğlenceler..

Futureme.Org

Eskiden PTT’nin bir servisi vardı. Gelecekte istediğiniz bir zamana mektup gönderebiliyordunuz. Şimdi de bunun daha teknolojik bir versiyonu mevcut. Gelecekte kendinize mail atabileceğiniz bir servis: Futureme.org

Websitesi oldukça kullanışlı ve basit tasarlanmış. Üyeliğe bile gerek duymuyor. Sadece mektubunuzu yazdıktan sonra e-posta onayı istiyor o kadar. İsterseniz herkes tarafından isimsiz olarak görülebilen mektupları da okuyabiliyorsunuz. İsterseniz de ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmak size e-posta adresinizi değiştirmek, başkalarına gelecek notu göndermek gibi ek imkânlar sunuyor.

Erişim İçin :  Futureme.org

Ocearch.Org

Köpekbalıkları ve kaplumbağalar gibi sürekli araştırma altındaki türler, doğal yaşam ortamlarında takip ediliyorlar. Bilim insanları çeşitli araştırmalar için bazı canlılara takip cihazları takıyorlar. Takip bilgileri ise anlık olarak bu site üzerinen paylaşılabiliyor. Belki çok sık girmeyeceksiniz, ancak yeryüzündeki herhangi bir canlının o an nerede olduğunu görmek tuhaf hissettirebiliyor.

Erişim İçin : https://www.ocearch.org/

Geacron.Com

M.Ö. 3000’den bu yana dünya genelindeki medeniyetlerini tümünü, özel olaylarıyla anlatan eşsiz haritalar Geacron’da yer alıyor. Tarihe meraklıysanız bugün sizin gününüz

Erişim İçin : http://geacron.com/home-en/

Internet Arcade

Çocukluğunuza bir yolculuk için hazır mısınız? Saatler boyu başından kalkamayacağınız oyunları ücretsiz olarak sunan Internet Arcade modern bilgisayarların içerisinde 1000 oyunluk atari kasetlerini yerleştiriyor.

Erişim İçin : https://archive.org/details/internetarcade

Weavesik.Com

Weavesilk sitesini bilirsiniz belki, çeşitli renk ve noktalarla online çizim yapılan bir sitedir kendisi. Hayalgücünüze göre yaratıcı tasarımlar da yapabilirsiniz.

Erişim İçin : http://weavesilk.com/

Osmanlı yazmalarını paylaşan veritabanını incelemek için tıklayın.

Kaynak

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.