Yazarlar

Osman Solak

Merhaba, Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrencisiyim. Sayfanın genel koordinatörüyüm . BBY bölümü hakkında güncel  konular ve bilgi okuryazarlığı, veri tabanları hakkında yazılar yazmaktayım.

İsmail Can Karademir

Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Yusuf Oluğ

Atatürk Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında çalışmaktayım. Alan yazın taraması, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi bölümü, gelişimi konusunda araştırmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra sosyoloji mezunuyum.

Ayşegül Camci

Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü 1. sınıf öğrencisi. Araştırmayı ve bildiklerini öğretmeye meraklı bir kütüphaneci adayı.

Ebru Köksel

Merhaba, adım soyadım Ebru Köksel. Haziran 2019'da Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun oldum. 2018 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kütüphanesi'nde staj yaptım. Temmuz-Ekim 2019 aralığında Varşova Üniversitesi Kütüphanesi'nde staj yaptım. Gezmeyi, keşfetmeyi, öğrenmeyi ve paylaşmayı seviyorum.

Eda Doğan

Eda Doğan

Merhaba Adım Eda DOĞAN, Erzurum Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü 3. Sınıf Öğrencisiyim. Daha Çok Arşiv Alanında Kendimi Geliştirmeye Çalışıyorum. Öğrendiklerimi Paylaşmayı Severim.

Hicran Yaşar

Marmara Üniversitesi, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunuyum. Kalem Vakfı Okulları'nda kütüphane sorumlusuyum.

Miras kızılkaya

Miras Kızılkaya

Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunuyum.

Rümeysa Moğol

Merhabalar, İsmim Rümeysa Moğol. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi, ATA AÖF Sosyal Hizmetler mezunuyum. Mesleki çalışmalar yapmaktan zevk alan ve insanları çok seven birisiyim. “Bilgi bilmek ise yaptığımız her çalışma da ilmek olsun.” ilkesini edinip, çalışmalar yapmaktayım.

Sümeyye Çelik

2019 İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunuyum.

zehra durak

Zehra Durak

Merhaba Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda yaz aylarında Diyarbakır il halk kütüphanesinde gönüllü olarak çalışmaktayım.

Yasin Şeşen

Mesleki ve Akademik Deneyimler 2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Lisans Programından mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nda, Yarı Zamanlı Kütüphaneci olarak görev yaptım. (2006-2010). 04.08.2011 tarihinde Merkezi atama ile Ankara Üniversitesinde Kütüphaneci kadrosunda göreve başladım. Kurumumda; E-Beyas, Kurum Arşivi, Elektronik Kaynaklar, Veritabanları, İntihal Programları ve Kitap İhale Biriminde görev yaptım ve görevime aynı kurumda devam etmekteyim. (2011- ) Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun oldum. (2017) Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun oldum. (2019) Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Doktora Programında eğitimime devam etmekteyim. (2019- ) Yayınlanmış durumda; 3 kitap, 9 makale, 8 ulusal/uluslararası bildirim bulunmaktadır.

Aykut Bayraktar

Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik (Bilgi ve Belge Yönetimi) bölümünde öğrenim gördü. Öğrenim döneminde; Milli Kütüphanede ve Ankara TED Koleji Kütüphanesinde staj yaptı. Hacettepe Üniversitesi Kütüphanelerinde yarı zamanlı olarak çalıştı. 2004 yılında mezun oldu. Askerlik hizmetini 2005 yılında İstanbul Hava Harp Okulu Kütüphanesinde yedek subay olarak yaptı. 2006 yılından bu yana Bursa Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde çeşitli birimlerde görev aldı. Halen aynı kütüphanede Süreli Yayınlar-Elektronik Kaynaklar birim sorumlusu ve sosyal medya sorumlusu olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında TKD Bursa Şubesi kurucu yönetim kurulu üyeliği ve çeşitli dönemlerde başkanlık görevleri üstlenmiştir. Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) ve ÜNAK (Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği) üyesidir.