Yazarlar

Enes Sivri

Site kurucusu ve editör.

Osman Solak

BBY bölümü hakkında güncel  konular ve bilgi okuryazarlığı, veri tabanları hakkında yazılar yazmaktayım.

Rümeysa Moğol Demir

Merhaba, 2019 yılı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Bilgi ve Belge Yönetimi, 2018 Ata Aöf Sosyal Hizmetler mezunuyum. Aynı zamanda AYBÜ BBY Yüksek Lisans öğrencisiyim.

İsmail Can Karademir

Atatürk Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Yusuf Oluğ

Atatürk Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında çalışmaktayım. Alan yazın taraması, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi bölümü, gelişimi konusunda araştırmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra sosyoloji mezunuyum.

Ayşegül Camci

Araştırmayı ve bildiklerini öğretmeye meraklı bir kütüphaneci adayı.

Celil Baydan

 Kastamonu Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunuyum. Araştırmayı ve öğrenmeyi seven biriyim.

Ebru Köksel

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Öğrencisiyim.

Eda Doğan

Eda Doğan

Merhaba Adım Eda DOĞAN, Erzurum Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü 3. Sınıf Öğrencisiyim. Daha Çok Arşiv Alanında Kendimi Geliştirmeye Çalışıyorum. Öğrendiklerimi Paylaşmayı Severim.

Hicran Yaşar

Marmara Üniversitesi, Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunuyum.
Kalem Vakfı Okulları’nda kütüphane sorumlusuyum.

Yasin Şeşen

Mesleki ve Akademik Deneyimler

2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Lisans Programından mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nda, Yarı Zamanlı Kütüphaneci olarak görev yaptım. (2006-2010).

04.08.2011 tarihinde Merkezi atama ile Ankara Üniversitesinde Kütüphaneci kadrosunda göreve başladım. Kurumumda; E-Beyas, Kurum Arşivi, Elektronik Kaynaklar, Veritabanları, İntihal Programları ve Kitap İhale Biriminde görev yaptım ve görevime aynı kurumda devam etmekteyim. (2011- )

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun oldum. (2017)

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Yüksek Lisans Programından mezun oldum. (2019)

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Doktora Programında eğitimime devam etmekteyim. (2019- )

Yayınlanmış durumda; 3 kitap, 9 makale, 8 ulusal/uluslararası bildirim bulunmaktadır.

Aykut Bayraktar

Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik (Bilgi ve Belge Yönetimi) bölümünde öğrenim gördü. Öğrenim döneminde; Milli Kütüphanede ve Ankara TED Koleji Kütüphanesinde staj yaptı. Hacettepe Üniversitesi Kütüphanelerinde yarı zamanlı olarak çalıştı. 2004 yılında mezun oldu. Askerlik hizmetini 2005 yılında İstanbul Hava Harp Okulu Kütüphanesinde yedek subay olarak yaptı. 2006 yılından bu yana Bursa Uludağ Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde çeşitli birimlerde görev aldı. Halen aynı kütüphanede Süreli Yayınlar-Elektronik Kaynaklar birim sorumlusu ve sosyal medya sorumlusu olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında TKD Bursa Şubesi kurucu yönetim kurulu üyeliği ve çeşitli dönemlerde başkanlık görevleri üstlenmiştir. Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) ve ÜNAK (Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği) üyesidir.

zehra durak

Zehra Durak

Merhaba Atatürk Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda yaz aylarında Diyarbakır il halk kütüphanesinde gönüllü olarak çalışmaktayım.

Miras kızılkaya

Miras Kızılkaya

Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunuyum.

Sümeyye Çelik

2019 İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Mezunuyum.

Vedat Zerin