Sanal Tur İle İstanbul Modern’i Keşfet!

avatar

İsmail Can Karademir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstanbul Modern Müzesi Sanal Turu

Erişim Adresi: https://www.istanbulmodern.org/sanaltur/

İSTANBUL MODERN SANAT MÜZESİ

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Beyoğlu’ndaki geçici mekânında yer alan sürekli ve süreli sergi alanlarında, yenilikçi ve disiplinlerarası bir anlayışla Türkiye ve dünyadan modern ve çağdaş sanat sergileri düzenler.

Müzenin geçici mekânının 2. ve 3. katlarında İstanbul Modern’in koleksiyonu sergilenir.

Periyodik olarak yenilenen koleksiyon sergilerinde, Türkiye’de 20. yüzyılın başından günümüze dek üretilen resim, heykel, yerleştirme, video, yeni medya ve fotoğraf gibi farklı çalışmalar; Türkiye’deki modern ve çağdaş sanatın ana hatlarını ve geçirdiği dönüşümü izleme olanağı veren, açıklayıcı metinler eşliğinde sunulur.

Ayrıca, farklı coğrafyalardan günümüz sanatının önemli temsilcileriyle Türkiye’den sanatçıların çalışmaları kesişen temalar etrafında bir araya getirilerek dünya sanatının güncel örneklerinden bir kesit sunulur.

Geçici mekânın -1. ve 1. katlarında süreli sergiler izleyiciyle buluşur, modern ve çağdaş Türkiye sanatına dair kavramsal sergiler ve sanatçı retrospektifleri düzenlenir.

Görsel sanatlardaki güncel dönüşümlere işaret eden büyük ölçekli küresel veya bölgesel sergiler de bu katlarda sunulur. 4. katta yer alan Fotoğraf Galerisi’nde ise Türkiye ve dünyada fotoğrafın başlangıcından günümüze geçirdiği süreç ve dünyadaki sanat akımlarının fotoğraf alanındaki yansımalarını inceleyen grup sergilerinin yanı sıra Türkiye ve farklı coğrafyalardan önde gelen fotoğrafçılarının sergileri düzenlenir.

Kaynak

İstanbul Modern Müzesi Sanal Turu yazımız dışında

Evden Rahatlıkla Gezebileceğiniz 10 Sanal Müze isimli yazımızı okumak isterseniz https://www.ekaynaklar.com/evden-cikmadan-gezebileceginiz-muze-sanal-turu-virtual-museum/

adresine tıklayınız.

Rahmi Koç Müzesi Sanal Tur ismli yazımızı okumak isterseniz https://www.ekaynaklar.com/evden-cikmadan-gezebileceginiz-muze-sanal-turu-virtual-museum/ adresine tıklayınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.